ספר לחבר הוסף לפייסבוק הוסף ציוץ בטויטר
2

טיפול בחרדה באמצעות הקערות הטיבטיות

איריס זינגר

היא היגיעה לטיפול. אישה נמוכת קומה, עיניים ירוקות לא ממוקדות, מחפשות אחר אישור, בודקת, חסרת ביטחון ואמון. היא סיפרה לי, שכבר שנים, הולכת לטיפול פסיכולוגי ומרגישה שאין שום שינוי. שמעה מחברה על הקערות הטיבטיות והחליטה שאין לה מה להפסיד... אז היא באה.

אחרי תשאול, התחלתי את הטיפול בקערות הטיבטיות. התחברתי יחד איתה לבסיס האדמה ועברתי בניגון, באמצעות הקערות הטיבטיות, על כל הגוף והרגשתי, איך הצלילים משתנים בין צ'אקרה לצ'אקרה, כך שבאזור הלב ומקלעת השמש, הרגשתי צרימה אנרגטית... צלילי הקערות הטיבטיות והתדר, היו סגורים, עכורים. עבדתי לאט לאט ובעדינות על האזור, עם תדר הצלילים המרפאים.

כשביקשתי ממנה לתאר בפניי את התקפי החרדה שלה, היא סיפרה שזה מתחיל בדופק מואץ, קשיים בנשימה, מחשבות מבולבלות ופחד משתק. במהלך הטיפול הראשון, כשהמטופל נחשף לתדר הקערות הטיבטיות, התדר משחרר בגוף טראומות, אנרגיות שנאגרות בגוף הפיזי ומביא את המטופל לשחרור. בימים שלאחר הטיפול, היא סיפרה לי על עייפות בלתי מוסברת ושינה עמוקה בלילה. כשהגוף שלנו אוגר בתוכו פחד, הוא מחזיק בתוכו אנרגיה. אופן האחזקה וההדחקה, לוקחים מהמטופל המון אנרגיה. הניגון של הקערות הטיבטיות, הוריד ממנה עומס אנרגטי רגשי ונשמתי...

מנגנון הדחקת הרגשות שלנו, מתחיל אולי, כבר מהרגע שבו אומרים לנו כתינוקות  "לא לבכות", "הכל בסדר"... לעיתים, הורים לתינוקות, לא מביעים רגשות ליד הילד, לא משתפים ואז, גם התינוק לומד לא להביע רגשות, להסתיר פחד וחולשה... מניסיון של שנים, בסדנאות המוסיקאליות להורים ותינוקות שאני עורכת, יש נטייה אף להעצים את מה אסור, מאשר להפגין עידוד והוקרה. כבר אז, בילדותינו, למדנו מהורינו והם למדו מהוריהם, שאין מקום לרגשות והס מלהזכיר פחד. כשנפגין שליטה ושהכל  "בסדר", אז הכל יהיה בסדר. האם זה באמת בסדר ?

במהלך הטיפולים הבאים, בעזרת תדר הקערות הטיבטיות, יצרנו מרחב אנרגטי מאפשר. עלו וצפו בתודעה של המטופלת, סיטואציות מחיי הילדות וחיים הבוגרים ויחד פרמנו אותם.  נפלו האסימונים והידיעה מאיפה היא חיזקה את האמונה של האחזקה וההסתרה, איך במשך כל אותם השנים היא אגרה רגשות של עצב. פחד, חוסר בטחון, כעס... כל אותן רגשות ותחושות, נאגרו בגוף שלה, במרכזים האנרגטיים, ברקמות בשרירים. באמצעות תדר הקערות הטיבטיות, בכל מפגש ומפגש, פתחנו, התרנו, שחררנו את המתח האנרגטי בגוף.

במהלך הטיפול, אימנו את התודעה. עבדתי על הגוף, התודעה, הנשמה והנשימה וכך נוצרה הטכניקה, שבה בכל פעם שהיא חוותה פעם נוספת של פחד, חרדה או כעס, הייתה לה כבר מיומנות, לשחרר את המתח בגוף, באמצעות הנשימה והדימויים שהגיעו במהלך הטיפול בקערות, על מנת לחזק ולעודד אותה. הידיעה שהדופק המואץ, הזיעה הקרה, לעיתים המתח הרגשי והנפשי שאנו מרגישים בתוך הגוף שלנו, זהו המנגנון המופלא של הגוף, שמוציא את הרעלים מהגוף, היה בשבילה גילוי מעצים.

צלילי ותדר הקערות הטיבטיות, עזרו לה לפרק בתוך הגוף שלה, אנרגיות וטראומות, באופן עוצמתי, לטהר ולשנות את התדר ובין טיפול וטיפול, היא הרגישה את ההקלה בחיי היום יום.

בחלק  מהטיפולים, תוך כדי ניגון צלילי הקערות הטיבטיות, המטופלת חוותה שוב את אותן תופעות שהיו לה בעבר. באמצעות האימון התודעתי ויחד עם הצלילים התומכים, היא יכלה לאפשר לדפיקות ליבה להתגבר. היא למדה לקבלם ולא להתנגד להם. הפחד, הוא מנגנון ששומר עלינו, שאחרת, אם לא היינו פוחדים, היינו עולים ומטפסים על ראש גורד שחקים, בלי לפחד ליפול...  באמצעות הטיפול בקערות הטיבטיות, יכלה המטופלת שלי, להכיר את תחושת הפחד, להתחבר ולקבלו. כשאנחנו נלחמים בעצמנו ומנסים לדכא את החרדה בכוח, הלחץ והכאב מתגברים. הקערות הטיבטיות מלמדות אותנו, להרפות ולגלוש על תהודת גלי הפחד והחרדה.

במהלך הטיפול בקערות הטיבטיות, המטופלת יכלה שוב לראות את החוזקות שלה ולאט לאט, היא חזרה לחיים, שבהם הבחירות שלה היו מעצימות. בעזרת הקערות הטיבטיות, היא אפשרה לגוף שלה, לעשות את מה שהוא כבר יודע ותדר הקערות הטיבטיות, תמך, שיחרר אותה מעומס רגשי ומעומס של שנים. אנשים שמשאירים את הטראומה האנרגטית בתוך הגוף ולא משחררים אותה, עלולים בעתיד, לייצר מחלה.

המתנות שהיא קיבלה מהטיפול בקערות טיבטיות, היו קבלה עצמית, מודעות לגוף, יכולת שחרור ממתח, כנות, התמסרות והמון אהבה.