קצת עלי

איריס זינגר ילידת 1965.
חוקרת מוסיקה, צלילים וקולות, מלחינה, יוצרת ושרה.

מקיימת טיפולים אישיים, זוגיים וקבוצתיים דרך הקערות הטיבטיות. עורכת קונצרטים ומפגשים מוסיקאלים מרתקים בארץ ובעולם. מנחה סדנאות אישיות ומשפחתיות ומעבירה הכשרות לטיפול בקערות הטיבטיות.

מנחה סדנאות מוסיקאליות למעלה מחמש עשרה שנים במהלכן יצרתי את סדנת 'דואט' - סדנה מוסיקלית המתמקדת בתקשורת בין הורים לעוללים ואת הדיסק 'גומות של צחוק' - מוסיקה המיועדת לעוללים ולמשפחותיהן.

למדתי שירה ומשחק בבית צבי, הוליסטיקה במכללה ההוליסטית בכרכור, אימון בודהיסטי לחיי היום יום במכללת 'גוף ונפש' ברמת השרון והכשרה לטיפול דרך הקערות הטיבטיות במרכז 'התרפאות'.

בעקבות החשיפה לתורת הבודהיזם, יצאתי למסע 'התבוננות' ושהיתי במנזר הבודהיסטי 'קופאן' שבנפאל. תוך כדי אימון בודהיסטי ומוסיקלי, נולד המופע 'שירת השמיים', המחבר בין שירה מקודשת וניגון בקערות טיבטיות. מאז שנחשפתי לבודהיזם אני מלמדת ומתרגלת דרכים להפחתת סבל.

בגילוי לב:

המסע ההתפתחותי שלי התחיל לפני יותר מעשרים שנה. חיי אז היו מלווים בפחד מתמיד ופוביות מהתנסויות ושינויים. נעדרת שמחה וחיבור לחיים, חייתי את חיי בהימנעות והתכחשות כמעט מכל דבר. יחד עם משקל עודף, נמנעתי ממערכות יחסים וחסכתי לעצמי התמודדויות מיותרות. כשהלכתי ללמוד משחק 'בבית צבי' חשבתי שאוכל למצוא את הזהות האמיתית שלי אך מהר מאוד הבנתי שזו לא הדרך. הלכתי לאיבוד.

מאוחר יותר בזמן פגשתי את בן זוגי לחיים. יחד ניסינו להיכנס להריון. שנים ארוכות של נסיונות ואכזבות. שלושה אחוזי סיכוי נתנו לי הרופאים. מצאתי את עצמי שוב בתהליך של סבל. הייתי כמתה מהלכת. במהלך התקופה הזו, במסגרת החיפושים אחר הזהות שלי, נרשמתי לסדנת מודעות בשיטת I.M.C. הסדנה גרמה לי להבין שעליי לעבוד על עצמי, שאני נמצאת באמצע תהליך ארוך, מאתגר ומסקרן.

קראתי לתהליך 'להתחבר לחיים'. היום אני קוראת לו 'להחזיר את השקט'. מסתבר שמשהו בתוכי תמיד האמין שאהיה אם. משהו בתוכי תמיד ידע שעלי לצאת למסע של התפתחות וגילוי עצמי ושהמסע יהיה ארוך.
עזבנו את תל אביב ועברנו להתגורר בבנימינה. לקחתי פסק זמן מהעבודה ומהשגרה והתחברתי לאדמה ולטבע. דרך כך מצאתי את היכולת להקשיב, להתבונן, לשיר ולנגן. החיבור שלי  למוסיקה, לקול ולשירה היה מאז ומתמיד חיבור חזק. גיליתי משמעת עצמית, נחישות, התמדה. נשמתי והייתה בי אמונה. הבנתי שטמונה בנו יכולת ריפוי דרכה נוכל לחיות חיים מיטביים.

היום אני יודעת שזו הייתה הדרך ללידת שני בניי. מורים רוחניים, מטפלים ומנחים מעולים ליוו אותי בדרך המרתקת והמופלאה הזו.

את המפגש עם העולם הרוחני והקערות הטיבטיות אני חייבת לאימי - אורה זינגר ז"ל, שהייתה אמנית ומורה רוחנית גדולה. אדוות הצלילים הראשונה של הקערות הטיבטיות שתפסה את אוזני, גרמה לי להבין ולחוש את עוצמת הריפוי. נכון להיום אני מעמיקה וחוקרת את יכולתן הבלתי נדלית של הקערות הטיבטיות ומשלבת לתוכן אלמנטים בודהיסטים ומדיטציות. היעוד שלי, כאדם וכמטפלת, הוא לשדר לאנושות שקט, חיבור, הכלה והקשבה.

איריס זינגר קערות טיבטיות