ספר לחבר הוסף לפייסבוק הוסף ציוץ בטויטר
maamar1

להחזיר את השקט לחיינו זה כמו לבנות לנו בית

איריס זינגר

אז איך נוכל להחזיר את השקט לחיינו, כשיש כל כך הרבה רעש מסביב ?  איך נאמן את התודעה שלנו, למצב שקט ?  ולמה זה כל כך חשוב ?

על פי תפיסתי ותפיסת רבים אחרים, גוף ונפש, אחד הם וכשמתרחש אירוע, או טראומה בחיינו, הגוף קולט את האנרגיה ומשאיר חותם. אם נבחר להתעלם ולא נטפל באגירת האנרגיה השלילית,  האנרגיה העודפת, משהו ישתבש,  משהו ייצא מהמסלול התקין של חיינו וזה, יכול לבוא לידי ביטוי בכל מיני אופנים, לדוגמא:  תחושות נפשיות, אי יכולת מימוש, מצבי רוח משתנים באופן קיצוני, רגשות העולים ללא שליטה, כעסים וסוגים שונים של מחלות. כשם שנדאג לתזונה שלנו ולגוף שלנו, כך חשוב מאוד לדאוג, גם לתודעה שלנו. שם, מתחיל הכל.

מצאתי, שבעזרת תדר הקערות הטיבטיות, אני יכולה לאמן את התודעה שלי, לקשיבות. הכוונה למיינדפולנס. בדיוק כפי שאנחנו מתרגלים זאת, באמצעות מדיטציה, בעזרת הקערות מקבלים מימד נוסף. צלילי הקערות והתדר שלהן, עובדים גם על הגוף הפיזי וגם הנשמתי של האדם. באמצעות הקערות, נוכל להגיע לדיוק תודעתי ולשחרור אנרגטי, המאפשר להתחבר לתדר השקט, הקיים אצל כל אחד ואחת. החשיפה שלנו לתדר הקערות, מאפשרת לצפות בתודעה, ללא שיפוטיות, בהרפיה, באופן מכוון ברגע הווה וביחד, לשלב עבודה אנרגטית, על הגוף הפיזי והנשמתי. כשתדר הניגון חודר לשלושת האלמנטים האלה, מתקיים ניקוי אנרגטי וכך, נוכל לאפשר לעצמנו, לחזור למצב מאוזן, לחיבור, להתפתחות ולריפוי.

כשאנחנו מקשיבים לצלילי הקערות ומאפשרים לרטט הצליל, לחדור לאורך ורוחב הגוף ולשחרר חסימות אנרגטיות, גלי המוח עוברים לגלי אלפא ואז, מתרחש האיזון. התדר, מנקה ומארגן את האנרגיה מחדש ויכול לחדור עד לרמת התא בגופנו.

כדי להחזיר את השקט לחיינו, אנחנו צריכים לפעול למען זה, כפי שאנחנו פועלים ביום יום, על מנת ללמוד, לקבל השכלה, לבנות בית. נהוג ומקובל לקיים פעולות, על מנת להשיג מטרה וטבעי הדבר, שכשיש משהו מוחשי מול עינינו, יותר קל לנו לפעול עבורו.  איך נוכל להראות איכות חיים ?  איך נראה שינוי בהקשבה שלנו ?  באיזה חנות קונים את זה ?

זה תהליך, שלפעמים נוכל לחוש בו, רק לאחר תקופה, או בדיעבד. על מנת להחזיר שקט ולקבל ארגז כלים, שמאפשר לנו לעמוד מול העולם באיזון, יש לדאוג לאנרגיית גופנו. לשם כך, מומלץ לחוות את תדר צלילי הקערות הטיבטיות לפחות פעם בחודש,  זה תלוי כמובן במצבו של כל אדם ואדם.  לכל אחד מומלץ, קצת להתנתק מהסביבה הטבעית שלו, לחוות חוויה, שהיא שונה ואולי לא מוכרת ולאפשר לתדר ולצלילים, לעטוף את גופנו, תודעתנו. במפגשים עם הקערות הטיבטיות, נתחבר לנשימה מודעת, נתחבר לצלילים וניתן להם לקחת אותנו, למסע מרתק, משחרר ומרגיע. המוח שלנו ברגעים כאלה, מדויק מאוד וקולט פעילות מנטאלית מדויקת. הצלילים, מאפשרים אימון לתודעה ועוזרים לנו, לטפח את הקשיבות בחיינו. טיפוח הקשיבות והעבודה האנרגטית על הגוף והנשמה, יכולים לעזור לנו, בכל תחום בחיי היום יום שלנו. כמובן שמומלץ מאוד, לשלב גם בחיי היום יום, אימון במדיטציה, אך במהלך השנים וכמטפלת בקערות טיבטיות, נחשפתי לידיעה, שיש הרבה מאוד אנשים שמתקשים באימון והתמסרות לתרגול מדיטציה. אני משערת, שיש גם הרבה אנשים, שמתקשים באימון אירובי. אני יכולה לעודד בכך, שכל אחד, יכול למצוא את השיטה המתאימה לו. לקערות הטיבטיות, יש דרך מופלאה לעשות את העבודה, בצורה עוצמתית וממוקדת. יש לי זכות גדולה לחשוף אנשים לתדר הקערות הטיבטיות ולאפשר להם, לאמן את התודעה וליצור חיים במודעות  ובשקט.

אנשים המגיעים באופן קבוע לקערות הטיבטיות, מדווחים על ירידה בלחץ הנפשי, ירידה בחרדות,  תחושות טובות ואופטימיות, בחייהם. אנשים שהתמידו, אף דיווחו על חיזוק המערכת החיסונית ורמת תקשורתיות מודעת יותר, בעת שיח עם אנשים במקום עבודתם, עם משפחותיהם ועוד. "פתאום, אני מחכה לפני שאני צריך לענות" "אני מרגישה, שאני מקשיבה יותר" "השליטה חזרה לי לחיים" "לא חשבתי שאצליח כבר להיכנס להריון" ועוד ועוד. כל מה שצריך לעשות, כדי להחזיר את השקט, זה ליצור לעצמנו את השקט. ממש כמו שאנחנו יוצרים ובונים עבורנו, בית.