ספר לחבר הוסף לפייסבוק הוסף ציוץ בטויטר
4

נשימת תדר הקערות הטיבטיות

האם הייתי מודעת לפעם הראשונה שנשמתי ?   לרגע הזה, שהגחתי לאוויר העולם, השתחררתי מחבל הטבור של אימא שלי והפכתי לילוד בפני עצמי. הדבר הראשון והחשוב, כשתינוק מגיח לאוור העולם הוא, האם הילוד נושם ?  ובאיזה קצב ?  קצב הנשימה של ילודים הוא, 35-50 נשימות בדקה, לעומת מבוגר 16-12 מה אומר הקצב הזה ?  באיזו איכות נשימה הגעתי לעולם ? כשנתבונן בתהליך הנשימה של התינוק, נראה את הבטן הקטנה שלו, גדלה  ומתמלאת, כאילו הייתה בלון. הוא נושם נכון. ככה אנחנו מגיעים לעולם, נושמים נכון. ומה קורה אחר כך ?

החיים עוברים, בלי שנשים לב לנשימה שלנו. גם אני חייתי הרבה שנים, בלי לתת את הדעת לגבי הנשימה שלי. סוג הנשימה. האיכות שלה ובכלל. לא שמתי לב שהיא קיימת. אף פעם לא חשבתי, שיש חשיבות גדולה כל כך, לדבר הזה ושיש לו השפעה, על איכות החיים והבריאות שלי, בעתיד. הנשימה כל כך מובנת מאליה ואולי בגלל זה, אנחנו כל כך לא שמים לב אליה. התחושה היא, שכאילו זה מגיע יחד עם כל מה שמגיע לעולם הזה... גפיים, לב, ריאות, טחול ועוד... וזה כביכול, חלק מהסכם, בן אדם מגיע לעולם, כולל נשימה.

אי היכולת שלי, להצליח בחיי והחיים בפוביה וחוסר ההצלחה האישי שלי, גרמו לי לעשות שינוי, לצאת לדרך של מודעות וריפוי, באמצעות הקערות הטיבטיות, תוך כדי נשימה מודעת.

תהליך הנשימה, הוא תהליך מופלא, שמשפיע על מחזור הדם שלנו, על התאים שלנו ויש לנשימה השפעה רבה, על התהליכים ההתפתחותיים שלנו, בהיבטים רבים, נפשיים ופיזיולוגים. אנחנו לאט לאט, מאבדים את הנשימה הנכונה  שהגענו איתה לעולם. אופי ותוכן החיים שלנו, האירועים, מאוד משפיעים על איכות הנשימה והבריאות שלנו והנשימה שלנו, הופכת לנשימה שטוחה ומהירה. לעיתים, להרגל נשימתי לא מיטיב.

במסע ההתבוננות האישי שלי ותוך כדי טיפול במטופלים, במהלך השנים, יכולתי להבחין עד כמה נשימה נכונה, היא חלק בלתי נפרד מתהליך העבודה שלי. שחרור וריפוי, יחד עם המטופל, תוך כדי שילוב בתדר ואנרגיית הצלילים של הקערות הטיבטיות.

במהלך הניגון אני יכולה לראות איך הצלילים נוגעים, פותחים את אזור הבטן, בית החזה, מאפשרים זרימת אוויר לריאות, לתאים, לנשימה, לנשמה. כאילו הצלילים, לוקחים את כל ההיסטוריה, העבר של המטופל ומסדרים לו בחזרה את קצב הנשימה ומכניסים ומוציאים, איכות של אוויר אחר.

בטיפולים האישים בקערות, אני יכולה לחוש ולבחון יחד עם המטופל, באיכות הנשימה ויחד עם אדוות הצלילים, להרחיב את המנעד הנשימתי ולהקנות תוך כדי תרגול, רוגע שיפור ומודעות, לנשימה. בחלק מהמטופלים, אפשר לראות את היכולת שלהם, להאט את הנשימה, לאפשר נשימה רגועה גם בחיי היום יום. הקערות הטיבטיות, הן כמו גשר, שסולל את הדרך לנשימה איכותית, לשחרור, הרפיה וריפוי.

במהלך הניגון עם הקערות הטיבטיות, אנחנו מתרגלים נשימה ומאפשרים לתדר הצלילים, לעבור על המרכזים האנרגטיים ולשחרר חסמים. כשמטופל מגיע לטיפול, בתחילת התהליך שלנו, אני יכולה לחוש באיכות נשימות, שלעיתים מהירות, בהירות ושטוחות, מקוטעות ועוד... אין ספק, שעל איכות הנשימה שלנו, יושבים כל החסימות האנרגטיות, כל הטראומות שלנו, שמגיעות מהעבר וההיסטוריה בגוף הפיזי, הנפשי והתודעתי. ולאט לאט, באמצעות חשיפת המטופל לתדר הקערות הטיבטיות ועבודה על החסמים, הטראומות ושחרורם, תוך כדי טיפול, אני מרגישה בשינויי הנשימה, בעוצמה, בעומק, בקצב. באמצעות התרגול והחשיפה לתדר הקערות הטיבטיות, איכות הנשימה משתפרת וכך גם המטופל מרגיש שיפור וריפוי.

יש לי מטופלים שסבלו מנדודי שינה ומאז שהם נחשפו לטיפולים בקערות הטיבטיות, איכות הנשימה והשינה השתפרה.

מטופלת שהגיעה אלי בעקבות מחלת מעיים, במהלך הטיפולים התגלה חוסר היכולת שלה, לממש את עצמה במערכות יחסים, אי יכולת לעבוד בעבודה קבועה, לאורך זמן. גם מערכת היחסים עם אימא שלה צצה ועלתה. עבדתי איתה בצורה עדינה, בתהליך ארוך ואיטי,  באמצעות הקערות הטיבטיות, להתרת החסמים, התרחבות הנשימה. תדר הצלילים, העלה את רמת האנרגיה בגוף שלה, שחרר לחצים וחסמים והעלה את השליטה בחלוקת האנרגיה בגוף. איכות הנשימה שלה השתנתה ומחלת המעיים נרדמה. כיום, היא מגיעה רק לתחזוקה, פעם בחודש וחייה כפי שהיא מספרת השתנו, ממש כמו שהנשימה שלה השתנתה, במהלך התהליך והטיפולים.

אין ספק, שהטיפול בקערות הטיבטיות, יחד עם החזרת המטופל למה שהוא כל כך יודע, לנשום כביום היוולדו, מאפשר לנו לשלוט באנרגית החיים. לכן, טיפול בקערות טיבטיות, הוא כלי טיפולי חשוב ביותר. באמצעות תדר הצלילים של הקערות הטיבטיות, נאפשר למטופלים לשחרר חסמים, לרפא מחלות, להחזיר לנו, או ליצור נשימה איכותית יותר.